Sağlıklı beslenerek 50 kilo verdi

08.04.2015 13:41:41 tarihinde eklendi, 1174 kez okundu
Samsun’da 140 kilo olan ve 1 yılda diyetle 50 kilo veren 57 yaşındaki kadın 90 kiloya indi.

Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Diyetisyeni Elanur Yılmaz'ın uyguladığı sağlıklı beslenme programına uyan hipertansiyon hastası 57 yaşındaki Nazmiye Aydın, 1 yılda yaklaşık 50 kilo verdi.

Kendilerine başvurduğunda 140 kilo olan Nazmiye Aydın’ın şuan 90 kiloya indiğini belirten Diyetisyen Elanur Yılmaz, "Hastamız bize geldiğinde yaklaşık 140 kiloydu. Kendisine verdiğimiz sağlıklı beslenme programıyla aç kalmadan, verilen diyet listesiyle 90 kiloya indi. Hastamız hipertansiyon hastası ve hiperlipidemi yani yüksek kollestrolü olduğu için çok dikkatli bir program izledik. 5 aydır da kilo koruma programı ile 90 kiloyu vücut dengesi koruduk ve şimdi yeni hedefimiz 70 kiloya inmek. İnşallah hastamızın da gayretiyle verdiğimiz program dahilinde bu hedefimizi yakalayacağız" dedi.

“Hayaldi gerçek oldu” diyerek fazla kilolarından kurtulduğu için çok mutlu olan Nazmiye Aydın ise, "Fazla kilolarımdan kurtulmak benim için hayal gibi geliyordu. Fakat diyetisyenimin verdiği programa uydum ve bir yılda 50 kilo verdim. İnşallah fazlalık olan 20 kiloyu da verdiğim zaman benim için çok güzel olacak ben bu anlamda Diyetisyen Elanur Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS