Çift rahimli kadının bebek sevinci

19.03.2015 15:23:42 tarihinde eklendi, 1272 kez okundu
Diyarbakır’da çift rahimi olduğu için doktorlar tarafından gebe kalamayacağını öğrenen bir kadın, Memorial Diyarbakır Hastanesi’nde ameliyat olduktan sonra, kız bebek dünyaya getirdi.

Diyarbakır’da, 9 yıllık evli olan Sezen ve Orhan Baran, çocukları olmaması üzerine Diyarbakır’da özel bir hastaneye başvurdu. Burada yapılan tetkiklerin ardından Sezen Baran’ın çift rahmi olduğu ve bu yüzden gebe kalamadığı söylendi. Baran çifti oradan ayrıldıktan sonra Diyarbakır’da, İstanbul’da ve Ankara’da birçok doktora başvurdu, ancak hepsi aynı şeyi söyledi. 9 yıl boyunca tedavi için araştırma yapan çift hem maddi hem de manevi yıkıntı içerisine girdi.

Baran çifti, tavsiye üzerine Memorial Diyarbakır Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde bulunan Op. Dr. Aydın Ilgın’a başvurdu. Dr. Aydın Ilgın Sezen Baran’ı muayene ederek kendisine çift rahmi olmadığını, rahmini ve rahim ağzını ikiye ayıran kalın bir et parçası (perde) olduğunu ve bunu ameliyat ile alabileceklerini söyledi. Bunun üzerine büyük mutluluk yaşayan Sezen ve Orhan Baran çifti ameliyatı kabul etti. Yapılan ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Sezen Baran, tüp bebek yöntemiyle anne olmayı başardı.

“UMUDUMU YİTİRMEK ÜZEREYDİM”

Umudunu yitirmek üzere olduğu anda Op. Dr. Aydın Ilgın ile tanıştıklarını belirten Sezen Baran, “9 yıl boyunca gitmedik doktor bırakmadık. Eşimle birlikte bebeğimizin olması için her yolu denedik ancak sonuç hep hüsran oldu. Hatta bir doktorun önerisi üzerine tüp bebek yöntemini bile denemiştik ancak o da sonuç vermedi. Çocuğum olmadığı için o kadar çok üzülüyordum ki başka annelerin kucaklarında bebeklerini gördüğümde alıp sevmek öpmek istiyordum. Bu duruma eşim de, ailelerimiz de çok üzülüyordu ancak desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemediler. Umudumuzu yitirmek üzereyken tavsiye üzerine Memorial Diyarbakır Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Aydın Ilgın ile tanıştık. Aydın bey beni muayene ederek çift rahmim olmadığını sadece rahmin ortasında bir et parçası olduğunu ve ameliyat ile bunu aldığımız taktirde çocuğum olabileceğimi söyledi. Bu sözleri duyduğumuzda eşim de ben de çok mutlu olduk ve ameliyatı kabul ettik. Ameliyat başarılı geçmişti, sonrasında yaptığımız tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olduk. Eşim ve ben Dr. Aydın Ilgın’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü Nazlı bebeğimize kavuşmamıza vesile oldu” dedi.

“KADINLARIN YÜZDE 5’İNDE RAHİM ŞEKLİ BOZUKLUĞU GÖRÜLMEKTEDİR”

Kadınların yaklaşık yüzde 5’inde rahim şekil bozukluğu görüldüğünü kaydeden Op. Dr. Aydın Ilgın, “Sezen ve Orhan Baran çifti umutlarını kaybetmek üzereyken bize başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından Sezen hanımın rahminin ortasında, rahmi ve rahim ağzını ikiye bölen perde olduğu anlaşıldı. Kendilerine hastalık hakkında bilgi verildi ve tedavisi içinde ameliyat önerildi. Sonrasında çocuk sahibi olabilecekleri bilgisi de verildi. Sezen ve Orhan Baran bize güvenerek ameliyatı kabul etti. Yapılan histereskopi ile rahmi ikiye ayıran kalın perde alındı, ardında tüp bebek tedavisi yapıldı. Ve sonucunda bir kız çocuğu sahibi oldular” diye konuştu. -İHA


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS