Çocuğunuza havuzu sevdirin

19.03.2015 15:14:17 tarihinde eklendi, 1067 kez okundu
Siz de yaz gelmeden çocuğunuza su korkusunu yenmeye yardımcı yüzme dersleri ile destek verin.

Yaz döneminde aileler, çocuklarının denize veya havuza korkusuzca girmelerini isterler. Birçok çocuk yüzünün ıslatılmasından dahi hoşlanmazken ebeveynlerinin ısrarcı tavırları nedeni ile olumsuz deneyimler yaşayabiliyor. Özellikle yaz döneminde anne-babalar için ciddi bir sorun haline gelen su korkusu hakkında Aquababies İstanbul, çocuklar için özel dersler veriyor.

Acele etmeyin

Ayşe Natalie Akcan “Çocuklar için deniz ve havuz küvetten farklıdır, ayaklarının yere basmamasından ve özellikle denizin uçsuz bucaksız olmasından dolayı çocuklar kendilerini güvende hissetmiyorlar. Çocuğun yüzmeyi öğrenmesi için önce suyu sevmesi ve suda kendini rahat hissetmesi gerekiyor, bunun için de minik adımlarla ilerlemek çok önemli. Çocuğu teşvik etmek ve en ufak bir başarısını bile ödüllendirmek gerekiyor. Bu aceleci olunmaması gereken bir süreçtir ve bu sürecin ne kadar devam edeceğini ebeveyn değil çocuk belirler” diye belirtiyor.

Uzman Gelişim Psikoloğu Elda Asael Feldman, ebeveynlere öncelikli olarak çocuklarının neden korktuklarını anlamalarını ve çocuklarının korkusunu dikkate almalarını, aynı zamanda küçük ama güven verici adımlarla (Havuz kenarında suya girenleri izlemek, mayoyla su kenarında durmak, sadece ayaklarını suya batırmak vb) ilerleyerek çocuğun kaygısını azaltmayı öneriyor.

-kadinvekadin


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS