Gaziantep´te 86 Engelli Çift Evlilik Okulundan Mezun Oldu

01.12.2017 19:32:38 tarihinde eklendi, 877 kez okundu
Gaziantep´te 86 işitme engelli çift gittikleri evlilik okulundan mezun oldu. Çiftler eğitim sonrası sertifikalarını törenle aldılar.

Şahinbey Belediyesi tarafından açılan evlilik okulunda çiftlere, "Aile İçi Şiddet, Ergenlerle İletişim, Aldatma, Kıskançlık, Öfke Kontrolü, Aile İçi Çatışmalar, Kayınpeder, Kayınvalide, ve Diğer Akrabalarla İlişkide Sorunlar" gibi konularda eğitim verildi. Toplamda 86 işitme engelli çift 4 seans şeklinde gördükleri eğitim sonunda okuldan mezun olmanın sevincini yaşadı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftlere sertifikalarını teslim ederek mutluluk diledi. Tahmazoğlu konuşmasının devamında, "Daha önce iki işitme engelli çiftimizin nikahını kıymıştım. Nikahı kıyarken, bir birlerine nasıl evet diyeceklerini düşünmüştüm ama gelin hanım hazırlıklı gelmiş ve bir kalbin içine evet yazmıştı ve o şekilde nikahlarını kıymıştım. Demek ki iletişim kurmak için engel bir şey değil. Sağlıklı da olsa birbiriyle anlaşamayan, boşanan bir sürü çift var. Ama konuşamayıp ta çok iyi anlaşan insanlar da var. Aslında sizler bir bakıma çok şanslısınız.

Eşler arasındaki en çok kavga nedeni 'bana bağırdın ve laf saydın' oluyor. Ama sizlerin öyle bir derdi yok kimse size bağıramıyor. Kimse size bir laf sayamıyor buda bir avantaj. Burası bir imtihan dünyası. Rabbim kimine artılar kimine de eksiler vermiş. Sizdeki bu durumu kötü olarak algılamayın. Demek ki Cenab-ı hak böyle takdir etmiş. Evlilik okulumuza katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS