Başkan Türel, Öğretmenlerle Buluştu

21.11.2017 16:34:49 tarihinde eklendi, 663 kez okundu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde belediye bünyesinde görevli öğretmenlerle bir araya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde belediye bünyesinde görevli öğretmenlerle bir araya geldi.

Başkan Türel, eşi Ebru Türel, Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevli öğretmenlerle görüştü.

Türel, müzik öğretmeni Yekta Başeğmez'in elini öperek, Öğretmenler Günü'nü kutladı ve çiçek takdim etti. Öğretmenlerin emeğinin kutlanması için bir günün yeterli olmadığını belirten Türel, öğretmenlerin en büyük hazinesinin yetişmiş, başarılı öğrenciler olduğunu vurguladı.

Ülke başarısının öğretmenlere verilen değerle doğru orantılı olduğunun altını çizen Türel, "Ülkemizin kalkınması, ekonomisi, üretimi, savunması, futbolu, müziği, ulaşımı, sağlığı, yani her şey önce eğitimle başlıyor. Ülkemizin ileri gitmesini istiyorsak, ilk adımı öğretmenlerimize değer vermek suretiyle atmalıyız. Bir ülkenin halkının mutlu ve başarılı olmasının birinci şartı öğretmenlerin mutlu ve başarılı olmasıdır." ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi'nin artık büyük bir eğitim kurumu haline geldiğini vurgulayan Türel, ASMEK'lerin, AKBEM'lerin, konservatuvarların, kreşlerin, spor salonlarının, spor etkinliklerinin her birinin büyük bir eğitim etkinliğine dönüştüğünü bildirdi.

Türel, Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak 445 öğretmenin görev yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

"Engelli kardeşlerimize de alzheimer hastalarına da öğretmenlerimiz hizmet vermektedir. Eğitim hizmeti en önemli hizmetlerimiz arasındadır. 2004'te çok kıymetli eşim Ebru Türel'in temellerini attığı ve onun da gayretleriyle bugünlere gelen ve siz değerli öğretmenlerimizin omzunda yükselen ASMEK ile yola çıktığımızda, bugün ilçelerimize de yayılmış olan dev bir eğitim kurumu olacağımızı açıkçası o günlerde çok da düşünmemiştik. Oysa şimdi yüzbinlerce çocuk, genç ve yetişkine eğitim ve kurs hizmetleri veriyoruz. 19 ilçemizde 23 ASMEK faaliyette, en son Demre, Elmalı, Kalkan merkezleri devreye girdi, sırada İbradı, Kumluca, Gazipaşa, Finike var."

Öğretmenlerin öğrencilere anne-baba kadar yakın olduklarına dikkati çeken Türel, öğretmenlik mesleğinin tüm insanlığa örnek olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Türel, Mustafa Kemal Atatürk'ün, cumhuriyeti yeni nesillere, yeni nesilleri ise öğretmenlere emanet ettiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Üstündağ, ASMEK'lerin fikir annesi ve destekçisi Ebru Türel'e ve Başkan Türel'e çiçek takdim etti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS