Yaklaşık bin 500 Rohingyalı kimsesiz çocuk Bangladeş´e sığındı

06.10.2017 16:43:22 tarihinde eklendi, 438 kez okundu
Myanmar´dan kaçarak Bangladeş´e gelen sığınmacılar arasında yaklaşık bin 500 kimsesiz Arakanlı çocuğun olduğu bildirildi.

Myanmar'da Müslümanlara yönelik yapılan katliamlar ve şiddet olayları nedeniyle kaçarak Bangladeş'e gelen sığınmacılar arasında yaklaşık bin 500 kimsesiz Arakanlı çocuğun olduğu bildirildi. Bangladeş'e gelen kimsesiz çocukların anne ve babalarının bir çoğunun çatışmalar sırasında öldürüldüğü iddia ediliyor. Bangladeş'in Cox's Bazar şehrinde kurulan kamplarda görev yapan UNICEF yetkilileri yaptığı açıklamada kimsesiz çocukların Kutupalong Mülteci Kampında Child Friendly Space'in (CFS) sorumluluğunda kaldıkları bildirdi.

UNICEF çocuk uzmanı Faria Amin, "Yaklaşık bin 500 Myanmarlı kimsesiz çocuk Bangladeş'e sığındı. Çoğu ailesini öldürüldüğünü gördü ve evlerinin ateşe verildiğine şahit oldular. Anladığımız kadarıyla bu çocuklar diğer sığınmacılar ile birlikte Bangladeş'e geldiler. Ailesiz gelen çocuklar UNICEF tarafından Ukhia bölgesinde kurulan 42 CFS kamp yetkilerinin sorumluluğu altında alındı. Bu çocuklar yaş olarak o kadar küçük ki, neler olduğunu bile farkında değiller. Kimsesiz olan bu çocukların yaşları çok küçük olduğu için CFS kamplarında hizmet veriliyor" dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS