Yetim anneleri, üreterek hayata tutunuyor

19.08.2017 18:57:38 tarihinde eklendi, 478 kez okundu
İHH´nın Hatay´da açtığı dikiş atölyesi, savaşta eşlerini kaybeden Suriyeli dul kadınlara geçim kaynağı oluyor.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Vakfı tarafından Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde açılan dikiş atölyeleri, Suriye'deki iç savaşta eşlerini kaybeden kadınlara iş olanağı sunuyor.

İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, AA muhabirine, ülkelerinde terzilik yapan yetim annelerine işlerini devam ettirip kazanç sağlamaları için sığındıkları Türkiye'de dikiş atölyesi açtıklarını söyledi.

Atölyeyi Kuveyt merkezli Beyt-ül Zakat Derneğinin destekleriyle oluşturduklarını aktaran Tosun, ''Dikiş atölyemizde 27 işçi çalışıyor. Günlük 8 saatlik mesailerle çalışıyorlar. Her gün 200 kişilik konfeksiyon ürünleri yapılıyor. Atölyede çalışanların hepsi yetim annesi. Hem ülkelerinde yarım kalan mesleklerini devam ettirmesini sağlıyoruz hem de geçimlerine biraz da olsa yardım etmek istiyoruz.'' dedi.

Ürettikleri ürünleri çok sayıda ihtiyaç sahibi aileye ulaştırmak istediklerini belirten Tosun, ürünlerin Türkiye sınırındaki çadırlara, kamplara, ihtiyaç sahibi yetimlere ve ailelere dağıtıldığını belirtti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS