Toplu Taşımada Hamileler Bu Mobil Uygulamayla Yer İsteyebiliyor

13.06.2017 13:23:26 tarihinde eklendi, 467 kez okundu
Geçtiğimiz sene Kore´de hamileler, yaşlılar ve engelliler için ayrılan koltuklara oturan sıradan yolcuları uyarmaya yarayan bir mobil uygulama üretilmişti.

Geçtiğimiz sene Kore'de hamileler, yaşlılar ve engelliler için ayrılan koltuklara oturan sıradan yolcuları uyarmaya yarayan bir mobil uygulama üretilmişti. İngiltere'de de buna benzer bir uygulama geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Babee on Board adlı bu uygulama sayesinde hamileler toplu taşımada daha kolay yer bulabilecek.

Uygulamanın içinde iki fonksiyon bulunuyor: "Yer isteme" ve "Yer Verme". "Yer isteme" özelliğinde bu uygulamayı kullanan ve "Yer Verme" fonksiyonu aktif olan kişilere, oturmaya ihtiyacı olan bir yolcu olduğuna dair bildirim gönderen bir uyarı düğmesi var. "Yer isteme" özelliği, ayrıca indirilmesi gereken bir özellik ve 3,99 dolar ücret karşılığı aktif edilen bir fonksiyon; ancak bundan elde edilen tüm gelir çocuklar için kurulmuş hayır kurumlarına bağışlanıyor. Uygulamayı geliştirenler, şakacılar veya kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilmeyi önlemek amacıyla uygulamanın ücretli olduğunu açıkça belirtiyor.

"Yer Verme" özelliği ücretsiz ve bir kez indirildildikten sonra tekrar açmak gerekmiyor. Ayrıca pil kullanımı %1'den daha az. Uygulamanın bu iki özelliği birbiriyle Bluetooth aracılığıyla iletişim kuruyor ve arka planda dahi olsa aktif kalıyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS