Coca-Cola 64 ülkede 1,7 milyon kadının güçlenmesini destekledi

04.04.2017 15:14:26 tarihinde eklendi, 522 kez okundu
Coca-Cola, 5by20 girişimiyle bugüne kadar 64 ülkede 1,7 milyondan fazla kadına ulaştı.

Coca-Cola, 2010 yılında hayata geçirdiği 5by20 girişimiyle bugüne kadar 64 ülkede 1,7 milyondan fazla kadına ulaştığını açıkladı.

Şirket açıklamasına göre, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayatta güçlenmesi hedefi doğrultusunda 2010 yılında hayata geçirdiği 5by20 girişimi ile bugüne kadar 64 ülkede 1,7 milyondan fazla kadına ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, Walmart Kadınların Ekonomik Olarak Güçlenmesi Zirvesi’nde, girişimin hayata geçirildiği 2010 yılından bu yana 64 ülkede 1,7 milyondan fazla kadına ulaştığını belirtti.

Açıklamada 2016 yılında 500 bin kadına daha ulaşan girişiminin kapsamının geçtiğimiz yıl yüzde 40 arttığı belirtilirken, sunulan eğitimler, finansal destekler ve mentorluk desteğinin yanı sıra 5by20 programlarının kadınların öz güven kazanmalarına da yardımcı olduğu kaydedildi.

Girişim tarafından Güney Afrika’da yürütülen iki yıllık araştırma, çalışmaya katılan kadınların yüzde 95’inin işletmesini açık tutacağına, yüzde 94’ünün ise şirketini büyüteceğine inandığını ortaya koyuyor. Sonuçlar ayrıca kadınların, çocuklarının eğitim masrafları, sağlık ve giyim harcamaları gibi, kendileri ve ailelerinin temel masraflarını karşılama imkanlarının arttığını gösteriyor. Katılımcıların üçte ikisi, program sonrasında her ay tasarruf için para ayırabildiğini belirtiyor.

 

- Kız Kardeşim Projesi

 

Şirketin Türkiye’de 5by20 global hedefi kapsamında hayata geçirdiği Kız Kardeşim Projesi, kadınların kendilerini geliştirerek toplum içinde daha aktif rol almalarını amaçlıyor ve ekonomiye katılımlarının önünü açmayı destekliyor.

Açıklamada, Coca-Cola ve Anadolu Vakfı'nın desteği ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle hayata geçirilen eğitimlerde 7 ayda bine yakın kadına ulaşıldığı belirtildi. Şubat ayında Denizli ile tekrar başlayan projenin Türkiye’nin 15 ilinde verilecek eğitimlerle kadınlarla buluşması planlanıyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS