Altındağ’da kadınlar hayalleri gerçeğe dönüştürüyor

07.03.2017 16:21:09 tarihinde eklendi, 535 kez okundu
Kadınlara seslenen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Kültür merkezlerine gelip burada bir kitap bile okusanız ufkunuz genişler" dedi.

Altındağ Belediyesi ve KOSGEB ortaklığıyla düzenlenen girişimcilik eğitimi meyvelerini vermeye devam ediyor. Karapürçek 2 Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinden Zeliha Bayram da hayallerine kavuşan kadınlardan birisi oldu. Zeliha Bayram, açtığı güzellik merkeziyle Altındağlı kadınların neler yapabileceğini herkese gösterdi.
Karapürçek Mahallesi’ndeki işletmenin açılışına Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de katıldı. Başkan Tiryaki açılış kurdelesini keserek işletme sahibine hayırlı kazançlar diledi.

"Vaktinizi kültür merkezlerinde değerlendirin"
Altında Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, yaptığı konuşmada kültür merkezlerinin önemi üzerinde durdu. Merkezlere çok sayıda akademisyen, sanatçı, doktor ve öğretmen geldiğini hatırlatan Tiryaki, bu sayede Altındağlı kadınların önemli eğitimler aldığını vurguladı. Başkan Tiryaki, Altındağlı kadınların merkezlerdeki eğitimlerin ardından kendi işletmelerini açtıklarını belirtti. Kültür merkezlerinin sadece iş yeri açmak için fayda sağlamadığını dile getiren Başkan Tiryaki, buralardaki eğitimlerle kişisel gelişiminin arttığını söyledi. Tiryaki, kadınlara seslenerek "Kültür merkezlerine gelip burada bir kitap bile okusanız ufkunuz genişler" şeklinde konuştu.

"Kültür merkezleri olmasaydı yapamazdım"
İşletme sahibi Zeliha Bayram ise kültür merkezine 9 yıldır üye olduğunu belirtti. Burada 3 yıl kuaförlük, 1 yıl da cilt bakım eğitimi aldığını ifade eden Bayram, Karapürçek 2 Kadın Eğitim Kültür Merkezi sayesinde hayatında büyük değişiklikler olduğunu vurguladı. Bayram, "Bu dükkanı açmamda Veysel Başkanın payı büyük. Başkanımız bu kültür merkezlerini açmasaydı böyle bir şansım olmazdı. Kültür merkezine gelmeden önce sosyal bir hayatım yoktu. Televizyon karşısında vakit geçiriyordum. Şimdi durum çok farklı Yılmadım, çalıştım. Eşim çok destek verdi. Sonunda kendi dükkanımı açtım. Hayallerime kavuştum" dedi.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS