ASİAD ULUSLARARASI KADIN ZİRVESİ

02.03.2017 12:54:53 tarihinde eklendi, 610 kez okundu
(ASİAD) Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu, kadınların üretim ve çalışma hayatına katılmadığı ülkelerin geri kalmaya mahkum olduğunu belirterek, "Türkiye, eğitimli kadın nüfusu ve iş imkanlarıyla bugün gelişen ülkeler arasında yerini almakta.

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu, kadınların üretim ve çalışma hayatına katılmadığı ülkelerin geri kalmaya mahkum olduğunu belirterek, "Türkiye, eğitimli kadın nüfusu ve iş imkanlarıyla bugün gelişen ülkeler arasında yerini almakta." dedi.

ASİAD tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konferans Salonu'nda Uluslararası Kadın Zirvesi düzenlendi.

Tombakoğlu, burada yaptığı konuşmada, ASİAD'ın tüm yurtta sanayici ve iş insanlarını bir araya getiren öncü bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi. Tombakoğlu, "Kadın, günümüz modern dünyasının en temel başlığı. Özellikle 20'nci yüzyıldan bu yana, şiddet, eşitsizlik, ayrımcılık gibi kavramlarla birlikte tartışılıyor. Oysa ki girişimcilikten çalışma hayatına, spordan sanata, eğitimden sağlığa, bilimden hukuka kadar pek çok alanda başarılı ve rol model kadın var." diye konuştu.

Kadın ve erkek arasında iş birliğinden söz etmeyi doğru bulduklarını belirten Tombakoğlu, kadınları güçlendirmek için erkekleri de bu mücadeleye davet etmek gerektiğinin altını çizdi.

Dünyada kadın nüfusunu, üretim ve çalışma hayatında kullanmayan ülkelerin geri kalmaya mahkum olduğunu ifade eden Tombakoğlu, "Türkiye, eğitimli kadın nüfusu ve iş imkanlarıyla bugün gelişen ülkeler arasında yerini almaktadır." dedi.

Tombakoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde de kadınların destansı bir mücadele gösterdiğine dikkati çekerek, kadınların o gün sergiledikleri korkusuz duruşun kaynağının vatanlarına aşkları ve demokrasiye inançları olduğunu dile getirdi.

Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak da ASİAD'ın kuruluş hikayesini hatırlatarak, derneği, Anadolu'daki sanayici ve iş adamlarını örgütlemek misyonuyla kurduklarını ifade etti. Sarıtoprak, ASİAD'ın kadın, eğitim, çevre, engelli hakları gibi konularda sosyal sorumluluk projeleriyle Ankara'da gündemi belirlediğini kaydetti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS