Doğuda Kadın Zirvesi

02.11.2016 10:47:46 tarihinde eklendi, 731 kez okundu
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin (UN Women) organizesinde Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır’ı kapsayan bir bölge toplantısı düzenlendi.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin (UN Women) organizesinde Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır'ı kapsayan bir bölge toplantısı düzenlendi. Toplantıya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, yerel ve ulusal düzeyde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda duyarlılığı artırmak amacıyla "Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars Bölgesel Bilgi ve Deneyim Paylaşımı ve Farkındalık Arttırma Toplantısı" düzenledi. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) ortaklığında yürütülen "Türkiye'de Siyasi Liderlikte ve Siyasi Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi" kapsamında düzenlenen toplantıKars'ta yapıldı. Toplantıya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Komisyon üyesi milletvekilleri, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Program Direktörü Fulya Vekiloğlu, Kars Valisi Rahmi Doğan, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Ardahan Valisi İbrahim Özefe, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Serhat Kalkınma Ajansı temsilcileri ve bölgedeki sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Bölgedeki kamu kurumlarının toplumsal cinsiyet alanındaki çalışmalarıyla ilgili sunum yaparak katılımcılarla deneyimlerini paylaştığı toplantıda, bu alandaki faaliyetler ve fırsatlar değerlendirildi. Katılımcılar, kadın erkek fırsat eşitliğine dair plan ve programların etkin şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla ilgili kurumlararası koordinasyon ve işbirliğini arttıracak önerilerini de paylaştı. Toplantı, KEFEK Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu'nun kapanış konuşması ile son buldu.

Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin desteğiyle yürütülen "Türkiye'de Siyasi Liderlikte ve Siyasi Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi", diyalog mekanizmalarını artırmayı, KEFEK ile yerel aktörler arasındaki bağlantıları güçlendirmeyi, kadının siyasete katılımı konusunda çalışan sivil toplum kuruluşlarının politika alanını genişletmeyi hedefliyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS