Kemer´in kadın şoförleri okul yolunda

25.10.2016 14:00:27 tarihinde eklendi, 641 kez okundu
Antalya´nın Kemer ilçesinde servis şoförlüğü yapan iki kadın, hafta içi her gün okul yollarını aşındırıyor.

Kadın şoförler Binnur Durkoç ve Hülya Yıldırım, ilçedeki bir rehabilitasyon merkezi ile okulda servis şoförlüğü yapıyor. Kadın şoförler, öğrencileri güvenli şekilde okullarına ulaştırmak için direksiyon sallarken, şoför koltuğundakadınları gören kimi vatandaşlar, ilçede sık rastlamadıkları bu duruma şaşırıyor.

Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan 3 Ortaokulunun öğrencilerini taşıyan Binnur Durkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2006 yılından beri okul servisi kullandığını, sabah erken saatlerde kalkıp öğrencileri evlerinden aldığını ve okula bıraktığını söyledi. Okul çıkışında da öğrencileri ailelerine teslim ettiğini belirten Durkoç, bazen öğrencileri yolun karşı tarafına kendisinin geçirdiğini ifade etti. 38 yaşında ve bir çocuk annesi olan Durkoç, kızının da kendi servisinde okula gidip geldiğini anlattı.

Babasının eski servis şoförü olduğunu ve kendisini bu mesleği yapmaya yönelttiğini dile getiren Durkoç, "Çocukları çok seviyorum. Servisteki diğer öğrenciler de benim çocuklarım gibi." dedi.

Kendisini, servisindeki öğrencilerin ablası, annesi ve teyzesi gibi hissettiğini söyleyen Durkoç, "Hepsiyle diyaloğumuz iyi. İlk başta beni görünce şaşırmışlardı. Ama alıştılar. Çocuklar bir erkek şoförle paylaşamadıkları konuları benimle daha rahat konuşuyorlar. Vatandaşlar ilk gördüğünde çok şaşırıyor ama daha sonra tebrik ediyorlar. Kadın şoförler, hem kendi hem de çocukların can güvenliği açısından trafikte daha dikkatli." diye konuştu.

- "Aracım ikinci evim gibi"

Durkoç, aracını kendisinin temizleyip yıkadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Çocukların sağlığı ve hijyeni açısından bu önemli. Aracım ikinci evim gibi. Aracımda 16 öğrenci var. Hepsinin velisi bana güvendiklerini söylüyor. Trafikte bazen sıkıntı yaşıyorum. Erkek sürücüler zaman zaman sıkıştırıyorlar. Hızlı kullanıyorlar. Ama bu duruma alıştım. Trafikte bana 'Şoför Nebahat' diye sesleniyorlar. Ama bundan rahatsızlık duymuyorum çünkü işimi severek yapıyorum. Aileme de maddi anlamda destek sağlıyorum."

- "Mesleğimi severek yapıyorum"

Yaklaşık 5 yıldır özel bir rehabilitasyon merkezinin servisinde şoförlük yapan 34 yaşında Hülya Yıldırım ise kendi isteği ile bu mesleği seçtiğini ve ailesine maddi destek amacıyla çalıştığını söyledi.

Yıldırım, trafikte kendisini görenlerden tebrik aldığını bildirerek, trafikte bazen korna ile taciz edildiğini ancak kendi işine baktığını kaydetti.

Çalıştığı kurumun özel olmasından dolayı çalışma saatlerinin esnek olduğunu ifade eden Yıldırım, çocuklara karşı anne şefkatiyle yaklaştığı için velilerin rahat bir şekilde çocuklarını teslim ettiklerini anlattı.

Aracının temizliğini ve her türlü bakımını kendisinin yaptığını belirten Yıldırım, "Temizlik benim için çok önemli. Çocukların sağlığı açısından kendim temizliyorum. İleride kendi aracımı alıp kendi servis aracımı kullanmak istiyorum. Mesleğimi severek yapıyorum ve aileme destek oluyorum." dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS