ABD´de Trump ve Clinton son kez kozlarını paylaştı

20.10.2016 14:50:54 tarihinde eklendi, 677 kez okundu
ABD Başkanlık seçimleri öncesinde Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump ve Demokrat Parti adayı Hillary Clinton 3. kez karşı karşıya geliyor...

ABD başkanlık seçimleri yaklaşırken iki aday Hillary Clinton ve Donald Trump 3. ve son kez TV ekranlarında kozlarını paylaştı

3.'sü düzenlenen bu son münazara Donald Trump'ın son şansı olarak gösteriliyordu

Çünkü son zamanlarda kamuoyuna yansıyan vergi krizi ve kadınlar hakkında söylediği sözler nedeniye Trump'ın seçim kampanyası oldukça yara almış durumda.

Trump, konu hakkında "Asla olmayan, uydurulmuş bir olay yüzünden çok sayıda kadın seçmenin oyunu kaybetmeme inanabiliyor musunuz? Medya seçimlere hile karıştırıyor." sözleriyle kendisini savunmaya çalışsada başarılı olduğu pek söylenemez.

Nitekim seçimlere günler kala Hillary Cliton rakibi Trump karşısında yaklaşık 10 puan önde gözüküyordu.

ABD'de bir gelenek haline gelen başkanlık münazaralarında adaylar; göçmenler, başkanlığa uygunluk, dış politika, ekonomi, anayasa mahkemesi, borçlar ve yetkilendirmeler olmak üzere 6 kritik konuda düşüncelerini seçmenleriyle paylaşıyor.

Daha önce yapılan iki münazarayı da % 62'ye %27 ve %57'ye %34 oranlarıyla Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton kazandı.

Kullanılan oylar erkek, kadın, 55 yaş altı, 55 yaş üstü, üniversite mezunları ve üniversite mezunu olmayanlar olarak kategorilere ayrıldığında Clinton, her bölümde oy oranı bakımından rakibine üstünlük kurmayı başardı.

Son münazaraya bu başarısının verdiği güvenle çıkan olan Hillary Clinton ile seçimlerin kaderini değiştirmek için son şansı olan Donald Trump'ın 3. münazarasına Las Vegas'ta bulunan Nevada Üniversitesi ev sahipliği yapıyor.

 ABD'de başkanlık seçimlerine haftalar kala Demokratların adayı eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile Cumhuriyetçilerin adayı iş adamı Donald Trump, karşı karşıya geldikleri son canlı televizyon programında birbirlerine sıkça ağır hakaretlerde bulundu.

Clinton'un, kadınlarla ilgili "müstehcen" ve "kaba" sözleri ortaya çıkan rakibini eleştirmesi, Trump'ın ise seçimlere hile karışabileceğini, bu nedenle sonuçları kabul etmeyebileceğini söylemesi dikkat çekti.

ABD'de 8 Kasım'da yapılacak 58. Başkanlık Seçimleri öncesi Clinton ile Trump, Las Vegas - Nevada Üniversitesinde son kez canlı yayında kozlarını paylaştı. Daha önceki canlı yayınların aksine, bu münazarada taraflar birbirleriyle tokalaşmadan yerlerine geçti.ABD'de 8 Kasım'da yapılacak 58. Başkanlık Seçimleri öncesi Clinton ile Trump, Las Vegas - Nevada Üniversitesinde son kez canlı yayında kozlarını paylaştı. Daha önceki canlı yayınların aksine, bu münazarada taraflar birbirleriyle tokalaşmadan yerlerine geçti.ABD'de 8 Kasım'da yapılacak 58. Başkanlık Seçimleri öncesi Clinton ile Trump, Las Vegas - Nevada Üniversitesinde son kez canlı yayında kozlarını paylaştı. Daha önceki canlı yayınların aksine, bu münazarada taraflar birbirleriyle tokalaşmadan yerlerine geçti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS