Apple Yeni Özellikleri Duyurdu

13.02.2015 21:05:46 tarihinde eklendi, 1106 kez okundu
Akıllı telefon pazarının tartışmasız en trend markası Apple ben yaparsam böyle yaparım kıvamında yeniliklerle geldi. Üstelik bir değil iki...

Akıllı telefon pazarının tartışmasız en trend markası Apple ben yaparsam böyle yaparım kıvamında yeniliklerle geldi. Üstelik bir değil iki değil, tam üç özellikle birden.

Apple, dün itibariyle üç yeni özellik duyurdu. App Store’daki maksimum uygulama boyutu, iki aşamalı doğrulama ve TestFlight uygulamalarında yapılan değişiklikler, aynı anda devreye girdi.

Ayrı ayrı bakacak olursak;

Zamanında yazılımlar kilobaytlarla ölçülürken, günümüzün şartları çok değişti. Küçücük telefonlarımızda çok büyük boyutlarda uygulamalar kullanabiliyoruz. Bugüne kadar da App Store’daki maksimum uygulama boyutu 2 GB olarak belirlenmişti. Apple, yaptığı duyuru ile bu rakamı 4 GB’a çıkardığını duyurdu. Mağaza, 2008’de açıldığından bu yana ilk kez Apple cephesinden böyle bir adım atıldı. Özellikle oyunlarda işe yarayacağını düşündüğümüz bu artış, telefonlara çok daha kaliteli oyunlar gelmesinin de önünü açacaktır. Yine de bu uygulamaları Wi-Fi üzerinden indirmek gerekiyor, mobil ağlar üzerinden yapılacak download’larda sınır hâlen 100 MB.

Apple’ın iki aşamalı doğrulama sisteminde Apple ID güvenliği için gerekli güncellemeler yapılsa da, sistemin iyileştirilmesi gereken alanlar vardı. Bugünden itibaren artık iMessage ve Facetime girişlerinde de iki aşamalı doğrulama sistemi kullanılabiliyor. Bugüne kadar, iki aşamalı doğrulamayı açmış kullanıcılar iMessage ve Facetime’a, zaman aşımına uğrayan ikinci bir kod olmaksızın giriş yapabiliyordu. Hesap güvenliğini sağlama konusunda oldukça önemli olan iki aşamalı doğrulamayı herkesin kullanmasını öneriyoruz.

Apple, geçtiğimiz yaz Burstly isimli firmayı satın almış ve yanında da TestFlight uygulamasının beta test aracına sahip olmuştu. Bugün yapılan duyuruyla birlikte araca yeni özellikler ekleniyor. Artık geliştiriciler, tester’larını kolaylıkla farklı gruplara ayırıp ona göre ayrı geri bildirim alabiliyor. Aynı zamanda bu farklı gruplara farklı sürümler, farklı talimatlar verilebiliyor ve birden fazla tester’a yeni güncelleme ile tek seferde bilgi verilebiliyor. TestFlight, 26 Şubat günü Web sürümünü kapatacak ve geliştiricilerin hizmeti kullanmaya devam etmesi için iTunes Connect’ten uygulamalarını ayarlamaları gerekecek.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS